KONTAKTY

arr3STUDIO STEP DŮM MÓDY - 1.patro Václavské náměstí 58, Praha 1 kadeřnictví po-so:... arr3FOTOGALERIEarr3FACEBOOKJičín Mladá Boleslav Praha...

přijímáme:

 » IPL ošetření

Ipl ošetření

Co je vlastně IPL ošetření?

Je to ošetření pulsním světlem, které reaguje na pigment, krevní barvivo, jiným nastavením zase aktivujeme tvorbu kolagenových vláken nebo likvidujeme bakteriální ložiska akné.

Tím pádem jedním strojem můžeme provést několik druhů ošetření,  pro Váš salon či studio a hlavně pro klienty příjemné rozšíření Vašich služeb.

-permanentní epilace

-fotorejuvenace (vyhlazení vrásek)

-odstranění pigmentových skvrn

-redukce rozšířených žilek

-léčba akné

-redukce jizev a strií

Nyní stručný popis jednotlivých ošetření.

Fotoepilace

Při epilaci je cílem zásahu paprsku pigment melanin. Chloupky během svého růstu procházejí několika růstovými fázemi. Pro fotoepilaci jsou vhodné jen chloupky v aktivní růstové fázi, tzv. anagenu, kdy je chloupek v kontaktu s folikulem a je schopen převést dávku energie, potřebnou pro tepelné zničení folikulu. V této aktivní fázi se nachází v průměru 60% chloupků, které vidíme na kůži. Chloupky se pak v různě dlouhých cyklech, obnovují. Proto je nutno absolvovat několik ošetření s doporučeným časovým odstupem. Přesný počet ošetření nelze určit předem, průměrný počet je kolem 4 – 6 ošetření. Interval mezi ošetřeními je 4-8 týdnů. Po absolvování několika ošetření se intervaly prodlužují, růst chloupků se výrazně zpomalý.

Po ošetření nutno dodržovat omezení: 2-3 týdny nevystavovat ošetřené oblasti sluníčku, solariu a sauně.

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je ošetření při kterém dochází k lehkému termickému poškození kolagenových vláken, které pak spustí produkci nové kolagenové sítě, která napomůže vypnutí pokožky a redukci vrásek. Doporučený počet ošetření 3 – 5 s odstupem 4 týdnů. Mezi ošetřeními se doporučuje pravidelná aplikace podpůrné kosmetiky.

Odstranění pigmentových skvrn

Při odstraňování pigmentových skvrn dochází k selektivnímu zahřátí pigmentu melaninu obsaženého v pigmentové lézi a jeho koagulaci. Po několika dnech dochází k samovolnému postupnému sloupnutí stroupků v místě pigmentace. Kůži je pak nutno po dobu několika týdnů důsledně chránit před sluncem a používat krémy s vysokým faktorem SF 50 i více. Opalování po ošetřování pak musí být velmi jemné a postupné.

Redukce rozšířených žilek

IPL SmartPULS lze také odstraňovat rozšířené žilky, cílem zásahu je v tomto případě hemoglobin. V průběhu ošetření dochází k zahřátí žilky a tepelnému poškození cévní stěny. Nefunkční žilka se pak v průběhu 10 – 14 dnů postupně vstřebá. Po ošetření je opět nutné používat krém s vysokým faktorem sluneční ochrany SF 50 a více.

Ošetření akné

IPL smartPULS se efektivně využívá pro cílené ošetření pleti s projevy akné. Pro dosažení trvalejších výsledků je potřeba provést 3 – 5 ošetření a po půl až roce kůru zopakovat. Ošetřením IPL SmartPULS lze účinně zlepšit stav zjizvené tkáně a také zjemnit pigmentaci.

Jizvičky a strie

IPL lze použít také pro zlepšení stavu čerstvých jizviček a strií. Tepelnou aktivací lze podpořit tvorbu nového kolagenu, který pleť zpevní, zlepší se textura kůže a zmírní se nežádoucí zbarvení. Doporučený počet ošetření 2 – 3x. Pravidelná aplikace ošetřující kosmetiky výsledný efekt výrazně urychlí.

Popis průběhu epilace  IPL

1. Kůže s chloupky před ošetřením IPL.

Chloupky v aktivní růstové fázi (anagen) jsou v kontaktu s folikulem chloupku. V anagenu se nachází vždy jen asi 77% viditelných chloupků.

2. Širokospektrální paprsek světelného pulsu zasahuje pigment chloupku a část světla proniká přímo kůží až k folikulu chloupku.

3. Světlo se přednostně zachytává     v pigmentu chloupku kde se přeměňuje na teplo – tzv. fototermolýza.

Nutná podmínka pro úspěšnou epilaci je přítomnost barviva v chloupku.

4. Chloupkem se teplo převede do folikulu (vlasové cibulky), která se zahřeje na požadovanou teplotu 70 - 72oC.

5. Folikul je nevratně poškozen a k novému růstu chloupku již nemůže dojít.

V průběhu 1 – 2 týdnů dochází k vypadnutí zasažených chloupků.

6. Ošetřené místo je trvale zbavené nežádoucích chloupků.

 

Ošetření je nutno  3 - 5x zopakovat s odstupem asi 4 - 6týdnů, aby byly postupně zasaženy další folikuly v aktivní fázi.

 

KONTRAINDIKACE:

 • Rakovina - zejména rakovina kůže
 • Těhotenství (včetně IVF)
 • Užívání fotosenzitivních léků nebo bylin, pro které je expozice laserovému záření kontraindikací (například antibiotika)
 • Nemoci, které jsou laserovým zářením podněcovány
 • Dlouhodobá expozice slunci nebo umělé opalování (solárium) v průběhu 3 až 4 týdnů před ošetřením nebo po ošetření
 • Infekce herpes simplex v ošetřované oblasti
 • Keloidní hojení ran
 • Křehká a suchá pokožka
 • Hormonální nerovnováha (hormony jsou stimulovány intenzivním světlem)
 • Užívání prostředků proti srážení krve
 • Epilepsie
 • Poruchy srážlivosti
 
NzA0Mzdl